سبد خرید خالی است.
لوگوی فروشگاه تکنیک مدرن

تابلو برق فشار ضعیف

تابلو برق فشار ضعیف

تابلو برق فشار ضعیف

تابلو برق فشار ضعیف مجموعه ای از یک یا چند وسیلۀ قطع و وصل فشار ضعیف است که در کنار تجهیزات کنترلی، اندازه گیری، نشانگر، حفاظتی، تنظیم کننده و … مرتبط با خود که به طور کامل نصب شده و کلیه اتصالات الکتریکی و مکانیکی داخلی و قطعات ساختمانی را در بر می گیرد. بعد از تبدیل ولتاژ فشار قوی به ولتاژ فشار ضعیف در پست های ترانس، برای تقسیم انرژی الکتریکی ، تابلوهای فشار ضعیف را به کار می گیرند.

به طور معمول ولتاژ نامی تابلوهای فشار ضعیف در جریان متناوب از 1000V  و فرکانس 1000Hz  می باشد و در جریان مستقیم ولتاژ نامی تابلو از 1500V  فراتر نمی رود. طرح و اندازه تابلوهای فشار ضعیف را تنوع در سلایق مصرف کننده ها، نیازهای گوناگون تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، تابلوهای فشار ضعیف در اندازه های استاندارد تولید شده و با توجه به نیاز به کلید های خودکار و یا تلفیق کلید و فیوزهای متعدد و علاوه بر این به دستگاه های اندازه گیری و غیره برای مدارهای خروجی تجهیز می شود.

این تابلوها با توجه به مکان نصب آن ها از جنس عایق، چدن، ورقه های آهن و به شکل های گوناگون دیواری، توکار ، روکار و همینطور ایستاده جهت استفاده در فضا های آزاد یا سرپوشیده تولید می شوند.

اجزاء تابلو برق فشار ضعیف